Kontakt

Kontakta Refugees Welcome Stockholm/ contact us via info@rwstockholm.se

 

Ledningsgruppen/ Management team

Verkställare/General manager: Maria Paulsson, maria.paulsson@rwstockholm.se

Juridikansvarig/ Head of legal: Karin Törnell, karin.tornell@rwstockholm.se

Kommunikationsansvarig/ Head of communication: Angelica Söderberg, angelica.soderberg@rwstockholm.se

Ekonomisansvarig / Head of economy: Jessika Kamblad, jessika.kamblad@rwstockholm.se

Ansvarig projektstöd / Head of project support: Frida Saberian, frida.saberian@rwstockholm.se

 

Styrelsen/ Board of directors

Ordförande/ chairman: Daniel Carnestedt, daniel.carnestedt@rwstockholm.se

Lukas Sköld, lukas.skold@rwstockholm.se

Maria Jacobsson, maria.jacobsson@rwstockholm.se

Jakob Grandin, jakob.grandin@rwstockholm.se

Lisa Palm, lisa.palm@rwstockholm.se

Gabriel Mezquida, gabriel.mezquida@rwstockholm.se

Hanna Nyberg, hanna.nyberg@rwstockholm.se

Ramzi Ben Youssef, ramzi.benyoussef@refugeeswelcomestockholm.se

Nora Giertz, nora.giertz@rwstockholm.se

Läs mer om styrelsen här

 

Rosa stationen Birkagården

rosa.stationen@refugeeswelcomestockholm.se

Tel: 0760 27 58 81 

Telefonen är öppen under Rosa Stationens öppettider (18:00-21:00)

Lines are open on Tuesdays 18:00-21:00.